Lot Nr. 26484
Frost, Sergius (1900 - 1994) Danmark: Tarm Å set mod Skjern, 1970
Forhandler detaljerFrost, Sergius (1900 - 1994) Danmark: Tarm Å set mod Skjern, 1970. Olie på lærred. Signeret S. Frost. 26,5 x 36,5 cm.
Indrammet: 35 x 45 cm.
På bagside stempelt fra udstillingen National Kunst, Charlottenborg
I baggrunden ses Skjern kirke og Papirfabrikken
Frost, Sergius (1900 - 1994) Danmark