Lot Nr. 26500
Bronze plaquette med kong Christian IV i profil, 20. årh. Danmark.
Forhandler detaljerBronze plaquette med kong Christian IV i profil, 20. årh. Danmark. Stemplet. Mønsterbeskyttet. Signeret.: P.H. Dia.: 19,5 cm.
Udformet som fixerbillede med nøgen kvinde og par i elskov.