Lot Nr. 22953

Fransk kaminur, 19. årh. Patineret zink. "La Penseur"

€ 300,00
Dkr. 2.400,00
£ 280.00

Fransk kaminur, 19. årh. Patineret zink. "La Penseur" - tænkeren. Klassisk figur af siddende mand på en taburet. Ur med skive af emalje med blomsterranker. Arabertal. Front på ur af messing. På fod af grålig marmor. På fire forgyldte løve ben af zink. H.: 28 cm. L.:  36,5 cm. D.: 16 cm. .

telefon: +45 20 49 39 81

  • Videre informationer: www.1stantik.de www.antikvitet.net

Mobil: +45 20 49 39 81
Mail : pegasus.finearts@gmail.com