Lot Nr. 18891
Royal Copenhagen, 948, Trankebar, middags tallerken, fajance, 20. årh. København, Danmark.
Forhandler detaljerRoyal Copenhagen, 948, Trankebar, middags tallerken, fajance, 20. årh. København, Danmark. Stemplet. Dia.: 25,5 cm.
1. Sortering. Pt. 15 stk. på lager.
Design 1914 Christian Joachim, Aluminia.