Lot Nr. 20308
Kinesisk rygebord, 19. årh.
Forhandler detaljerKinesisk rygebord, 19. årh. Træ stel med 6 udskårne ben. Med to messing plader med bølget kant. Dekorationer i form af drager. Plade diameter: 56 cm. og 35 cm. Bord højde.: 60 cm.
Fantastisk stykke!
Proveniens: Dansk sømand, der har hjembragt det.