Lot Nr. 21522

Appel, Karel (1921 - 2006) Holland: Cats.

€ 300,00
Dkr. 2.400,00
£ 290.00

Appel, Karel (1921 - 2006) Holland: Cats. Usigneret litografi, 56,5 x 77 cm.

Indrammet.

Udarbejdet i 1978 i Paris. Det er et af kunstnerens mange værker med katte.

Appel, Karel (1921 - 2006) Holland

telefon: +45 20 49 39 81

Mobil: +45 20 49 39 81
Mail : pegasus.finearts@gmail.com