Lot Nr. 28773
Sukkerkumme i sølv med blå glas indsats, 19. årh.
Sukkerkumme i sølv med cobolt blå indsats i glas, 19. årh. Dekoreret me Baccus og ranker. Stemplet.: 830 og utydeligt mestermærke. H.: 8 cm. Dia.: 8,2 cm. Vægt sølv: 117 gram.
Perfekt stand!.
- Mobilpay: 79 459
Dansk