Lot Nr. 484

Trolle, Harald (1834-1882) Danmark: Skov med børn, der leger på klipper, Bornholm

€ 700,00
Dkr. 5.000,00
£ 600.00

Trolle, Harald (1834-1882) Danmark: Skov med børn, der leger på klipper, Bornholm. Usigneret. Olie på lærred. 37 x 30 cm.

Indrammet.

Tidligere på udstilling som no. 35 og 171. Solgt ved Auktionshuset Nellemann & Thomsen, Aarhus, auktion 592.

Trolle, Harald (1834 - 1882) Danmark

telefon: +45 86 27 77 99

Telefon: +45 86 27 77 99 | Mobil: +45 20 49 39 81
Mail : mail@pegasus-finearts.dk